Zapojme šedé buňky mozkové … aneb hlavolamy vytvořené na míru pro každého.

 

Hersenwerk jsou hlavolamy na míru z nejrůznějších materiálů, které stimulují všechny smysly psa a celý nervový systém. Jedná se o jedinečný koncept z Nizozemí, který nejenže pomáhá psy zaměstnat, ale učí je také koncentraci, sebekontrole a zvládání vlastní nedůvěry či strachů.

HERSENWERK │individuální lekce na míru

 

 BAZLÁM PRO DUŠI

Hersenwerk vychází z pachové práce, která sama o sobě je pro psy tou nejpřirozenější a velmi impozantní činností. Kromě čichu psi zapojují i svoje další smysly – sluch, zrak, hmat, chuť a také celkovou koordinaci těla. Nepoužíváme zákazy a korekce chování. „Fuj!“, „Ne!“, „Nesmíš!“ zde jednoduše neexistuje. Pes pracuje v bezpečném prostředí a při práci není ničím rušený. Může se tak plně soustředit na to, jak z hlavolamu získá odměnu. To vše činí pro psy velmi příjemnou záležitost.

HERSENWERK PRO KAŽDÉHO

Hlavolamy jsou vhodné pro všechny – štěňata, puberťáky, dospěláky, seniory. Pro zdravé i rekonvalescenty, pro psy s fyzickým omezením. Pro malé i velké. V hersenwerku nejsou omezení. Používáme velké množství různých materiálů. Není ale potřeba investovat do drahých pomůcek – uvidíte, že využít můžete doma běžně dostupné materiály.

CO HERSENWERK UMÍ
 • pomáhá najít způsob, jak se uvolnit a relaxovat (a přiznejme si, není to potřeba v dnešní hektické době době, kdy je tlak vyvíjen nejen na nás ale i na naše psy?)
 • poradí si s unuděným psem
 • učí psy koncentraci a sebekontrole
 • zvyšuje sebevědomí (pes se může sám rozhodnout)
 • je nedílnou součástí duševního vývoje štěňat
 • podněcuje mladé psy ke zvědavosti a zkoumání
 • udržuje starší psy v kondici
 • pomáhá při rekonvalescenci po úrazech a operacích
 • nabízí odreagování v napjatých situacích
 • pomáhá při výchově a tréninku psa

A POZOR, JEŠTĚ NĚCO NAVÍC JAKO BONUS

Váš vztah se psem nabude nových rozměrů – díky vzájemné příjemné spolupráci společný vztah posílíte!

 • naučíte se pozorovat svého psa a číst jeho emoce
 • naučíte se lépe vnímat a pochopit vašeho psa
 • naučíte se zřetelně komunikovat se svým psem
 • podpoříte svoji kreativitu (při výrobě vhodných hlavolamů)
 
INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP JE KLÍČEM, ZVOLTE KVALITU

Hersenwerk je aktivita, která se mezi pejskaři rychle stává nesmírně populární. A není se čemu divit. Nezapomínejte však na to, že pes musí být v průběhu práce s hlavolamem uvolněný, měl by se soustředit, být klidný a pracovat dobrovolně. V žádném případě nejde o výcvik! Neočekávejte od lekce výkon. Cílem hersenwerku vůbec není to, jaké množství hlavolamů pes vyřeší, jak rychle a jak jsou složité. Nepleťte si hersenwerk s interaktivní hrou/hlavolamem z obchodu, nebo tím jen tak rozházíte na zem pamlsky. V hersenwerku nám jde o to, aby pes řešil hlavolam v klidu, uvolněně, sám podle sebe. Hraní hlavolamů je zábava a jde především o pocit spokojenosti, o relax. A ten je pro každého jiný. Hersenwerk jsou hlavolamy vytvářené na míru. Instruktoři a poradci hersenwerku prochází důkladným proškolením a přezkoušením – umí důsledně pozorovat chování psa, rozpoznat aktuální potřeby a práci přizpůsobovat každému konkrétnímu psu a majiteli. Jedině tak lze dosáhnout žádoucích efektů. Vnímáte ten rozdíl oproti běžným hlavolamům?

Instruktor/poradce bere do úvahy mnoho faktorů, které si nejspíš běžný pozorovatel ani neuvědomí. Často si je ale bohužel neuvědomují ani neproškolení trenéři, kteří ve své nabídce mají nejrůznější lekce hlavolamů a her. Je jen na zvážení každého majitele psa, zda se svěří do rukou neproškoleným trenérům s rizikem, že nedostane to co očekává a nebo vsadí na prověřenou kvalitu.

Psi nám toho během lekce o sobě tolik sdělují, naučme se tomu rozumět. Chcete se dozvědět jak? Chcete zjistit víc o principech hry? Chcete spokojeného a vyrovnaného psa? Přijďte na soukromou lekci. Jako certifikovaný poradce jsem tu pro Vás a Vaše pejsky -> kontakt.

 

 

 

Těším se na Vaši návštěvu.

Každý pes si zaslouží hersenwerk!